Doğadaki Yeşiller,Kırmızılar ve Sarılar

Darul Fülfül Uzun Biber Pippali 10 Fantastik Faydaları

Gerçek uzun biber pipalli  kilo kaybı için her derde deva değil, diğer tüm biberler gibi, yağ asitlerinin yanmasına yardımcı olur.

Darülfülfül Uzun Biber Pippali

Darülfülfül  pippali ya da uzun biber normal siyah ve beyaz biberle aynı aileden geliyor. Uzun biber meyvesinin en iyi kısmı  birçok sağlık yararlarına sahip olmasıdır

Ne olduklarını bilmek ister misiniz

Uzun Biber Faydaları Pipalli:

  1. Karaciğer Hastalıkları:

Karaciğer rahatsızlıkları çoğumuzun başına geliyor, çünkü çok yağlı ve abur cubur yiyoruz . Tüm bu hamburger, patates kızartması ve yağda kızartılmış kızarmış yiyecekler karaciğer sorunlarına yol açar. Bununla birlikte  uzun biber yada pipalli aşırı çalışmış karaciğer üzerinde iyileştirici bir etkiye sahip olduğu bilinmektedir . Bu gıdaların metabolizması nedeniyle karaciğerin içinde biriken toksinlerin giderilmesine de yardımcı olur.

  1. Kilo Verme:

Gerçek uzun biber pipalli  kilo kaybı için her derde deva değil, diğer tüm biberler gibi, yağ asitlerinin yanmasına yardımcı olur. Çok az, neredeyse hiç yan etkisi yoktur. Yani, sentezlenmiş ve klinik kilo kaybı çözümlerine çok daha sağlıklı bir alternatiftir. Durgun vücut yağları harekete geçirilir ve yağ cepleri tarafından salınan toksinleri ortadan kaldırır.

  1. Diyabet:

Diyabet  belki de herkese vurabilecek en kötü durumdur çünkü vücudun hemen hemen her sisteminde tahribat yapar. 62 milyondan fazla diyabet hastası ile Hindistan diyabet tanısı alan en yüksek insan nüfusuna sahiptir . Uzun biber diyabetikler için faydalıdır çünkü kanda glikozun salındığı oranı düzenleyebilir. İnsülin üretimi de pippali yani uzun biber tarafından desteklenmektedir. Bu nedenle uzun biber düzenli tüketimi tüm şeker hastaları için faydalıdır.

  1. Bakteriyel Enfeksiyonlar:

Özellikle sıcak mevsimde bakteriyel enfeksiyonlar çok fazladır. Güvenli olmayan su veya kirli yiyecekler yemek içmek sizi mide rahatsızlığına ya da kusmaya yol açabilecek enfeksiyonlara yol açabilir. Bu enfeksiyonlarla mücadele etmek için uzun biber mükemmeldir. Sinüzite yol açan bakteriyel enfeksiyonlar (gözler arasında sinüs boşluğu iltihabı) ve burun tıkanıklığında bile uzun biberle savaşılabilir.

  1. Öksürük:

Öksürük çekiyorsanız uzun biber işe yarayabilir. Uzun biberden bir ev ilacı yapmak için, 1 ila 2 gramını biraz kızartın. Bir kez soğuduktan sonra, hepsini yutun. Ayrıca uzun biberi ve balı karıştırıp boğazını rahatlatmak için yutabilirsiniz .

  1. Hazımsızlık:

Uzun biber, hazımsızlık tedavisinde kullanılabilecek bazı mide yatıştırıcı kimyasallar içerir . Yemek yaparken uzun biber tozu ekleyin ve kendinizdeki etkiyi görün.

Bu yararlar normal uzun biber tüketicilerinde gözlenmiştir. Bununla birlikte, uzun biber tüketimi ile aşağıdaki koşulların kürlenmesi arasında doğrudan bir bağlantı olup olmadığı konusunda kesin bir kanıt yoktur.

  1. Ateş:

Uzun biberin ateşi düşürdüğü söylenir. Ateşiniz varsa, sıcak bir kase uzun biber çorbası yapın. Bu ateşi düşürebilir ve boğaz ağrınız varsa aynı zamanda da yatıştırır. Mükemmel antiseptik ve antibiyotik özelliklere sahiptir.

  1. Diş ağrısı:

Diş ağrınız varsa, uzun biber iyi bir ilaçtır. Tuzlu su gargaraları ve buz paketleri yerine, uzun biber, tuz ve sudan bir hamur yapın bu hamuru sakızla harıştırıp   ağrıyan dişi kaplayın ve bir saat boyunca orada saklayın.

  1. İshal:

Aynı şekilde uzun biber hazımsızlığa faydalı olduğu gibi aynı zamanda ishali azaltır. Karnınızı yatıştırmak için uzun biber çorbası içirin.

  1. Astım:

Uzun biber düzenli tüketiminin astım atağının yoğunluğunu veya sıklığını azalttığı söylenir. Bununla birliktede hiçbir şekilde ilacın yerini almaz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı