Genel

İğde Yağı

Yalancı İğde Yağı

Yalancı İğde Yağı, öksürük, kan dolaşımını canlandırmak ve ağrıyı hafifletmek için Çin’de yüzyıllar boyunca kullanılmıştır. Moğolistan’da dalları ve yaprakları insanlarda ve hayvanlarda sindirim sistemi ile ilgili şikayetlerin tedavisinde kullanılır.

 

 

Kabuğu ve yaprakları ishal, mide-bağırsak sorunları, cilt bozuklukları ve romatizmal eklem iltihabı (romatoid artrit) kaynaklı lokal kompresyonları tedavi etmek için kullanılır. Çiçekleri ayrıca cilt yumuşatıcı olarak da kullanılır.

 

 

İltihaba karşı, mikrop öldürücü, ağrı kesici, yaraları tedavi edici özelliklere sahiptir. Şırası sıkılıp alındıktan sonra, kalan kısmı, kurutulur ve sonra bitki yağında bekletilir.Bu işlem birkaç aşamadan geçirilir ve sonuçta Yalancı İğde Yağı elde edilir.

 

Ciltte, mukozada oluşan çeşitli yaraları tedavi eder. Bu yüzden, bu yağ, yemek borusundaki zararlı şişliklerde, mide ve oniki parmak bağırsağındaki yara hastalığında, ayrıca rahim ağzı iltihabında ve başka jinekolojik hastalıkların tedavisinde kullanılır.

 

Cilt hastalıklarında (egzema, erpes), uzun zamandır iyileşmeyen yaraların tedavisinde olumlu sonuç verir. Tibet hekimliğinde, yalancı iğde yaprakları yaprakları romatizmada kompres olarak kullanılır. Yalancı İğde yağından iltihaplı hastalıklarda ağrıyı azaltmak ve dindirmek için yararlanırlar.

 

 

Kozmetik amaçla, Yalancı İğde Yağı’ndan özel bir maske hazırlanarak, ciltteki çeşitli lekeleri, sivilcileri gidermek için ve saç dökülmesinde faydalanılır.”

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı