fahrettin boztepePropolis Mucizesi

Sıvı Propolis Metabolik ve Kardiyovasküler Sağlıkta faydaları

Sıvı Propolis alımı metabolik ve kardiyovasküler hastalıkların risk faktörlerinde önemli bir azalma göstermiştir. Vazodilatasyon, dengeleme vasküler homeostazı ve lipid profilindeki gelişmeler gibi kardiyoprotektif etkiler gösterir

Metabolik ve Kardiyovasküler Sağlık sıvı propolis

Sıvı Propolis epinefrin kaynaklı kalp rahatsızlıkları ve vazomotor fonksiyon bozukluklarına kardiyoprotektif ve terapötik etkiler uygular. Radikal süpürme aktivitesi ile Sıvı Propolisin toplam fenolik içeriği arasında uyumlaştırılmış bir ilişki gözlenmiştir. Sıvı Propolis  alımı metabolik ve kardiyovasküler hastalıkların risk faktörlerinde önemli bir azalma göstermiştir. Vazodilatasyon, dengeleme vasküler homeostazı ve lipid profilindeki gelişmeler gibi kardiyoprotektif etkiler gösterir . Sıvı Propolis flavonoidler koroner vazodilatasyonu iyileştirir, trombositlerin pıhtı oluşturma ihtimalini azaltır, düşük yoğunluklu lipoproteinlerin oksidasyonunu önler (LDL), yüksek yoğunluklu lipoproteinleri (HDL) arttırır ve endotel fonksiyonlarını iyileştirir.

Sıvı Propolis metabolik yanıtını karşılaştırmak için yapılan bir çalışma, metabolik sendromlara (MetS) karşı iyileştirici etkilerini göstermiştir . MetS, hiperglisemi, hipertansiyon, abdominal obezite, dislipidemi ve diyabet, böbrek ve kalp hastalıklarına karşı yoğun adaptasyon ile gösterilir. İçindeki polifenoller, enflamatuar ve anjiyojenik mekanizmaların aşağı regülasyonu yoluyla aterosklerotik lezyonları azaltır . Hiperlipidemili hastalar üzerinde yapılan bir klinik çalışmada toplam kolesterolü (TC) azalttığını ve plazma glikoz seviyelerinin yükselmesini gözle görülür şekilde önlediğini göstermiştir. Nitrik oksit (NO) kalp-koruyucu fonksiyonlarına sahip olan Sıvı Propolis mevcut olan bir metabolittir .

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı