fahrettin boztepePropolis Mucizesi

Sıvı propolis Ağız Sağlığındaki Etkileri Ve Koruyucu Faktörleri

Propolis anti-mantar ve antibakteriyel özelliklerinden dolayı yaygın olarak ağız hijyeni için kullanılan ürünlerde Bakteri, mantar, küf ve parazitlere karşı antimikrobiyal aktivitesi sebebi ile, propolisin kullanımı bugüne kadarki en önemli biyolojik özelliğidir.

Ağız sağlığı ve Sıvı Propolis

Sıvı Propolis periodontal hastalık, stomatit ve ağız kokusu dahil olmak üzere birçok oral hastalığın tedavisinde faydalıdır. Ek olarak, diş plağı, diş eti iltihabı, ağız ülseri ve periodontitin önlenmesi için de uygulanmıştır, anti bakteriyel ve antienflamatuar özellikleri, granül asyön dokusunun büyümesini uyararak hasarlı hücrelerin onarımını sağlayabilir. Porphyromonas gingivalis periodontite neden olan negatif bir bakteridir. Propolis bu anaerobik bakterilere karşı antimikrobiyal aktivite gösterir ve periodontal hastalıkları önler. Ağızdaki mukoza zarlarının iltihaplanması (stomatit), ağız dokularının kızarıklığına ve şişmesine neden olabilir ve farklı ve ağrılı ülserlere neden olabilir. Sıvı Propolis dokulara çok hızlı nüfuz eder ve stomatitlere karşı etkilidir. Ağız kokusu, kötü kokuya neden olan ağız sağlığı rahatsızlığıdır. Ağız boşluğundaki kokunun çoğuna, bozucu mikropların aktivitesi neden olur. Son zamanlarda yapılan bir çalışmada Sıvı Propolis tüketiminin, metilglisokal bileşeninden kaynaklanan güçlü anti bakteriyel aktivitesinden dolayı halitozisi iyileştirdiği bildirilmiştir

Ağız sağlığı Propolis anti-mantar ve antibakteriyel özelliklerinden dolayı yaygın olarak ağız hijyeni için kullanılan ürünlerde Bakteri, mantar, küf ve parazitlere karşı antimikrobiyal aktivitesi sebebi ile, propolisin kullanımı bugüne kadarki en önemli biyolojik özelliğidir. Yapılan yüksek çalışma sayısı dikkate alındığına  farklı propolis türlerinin büyük kompozisyon farklılıklarına rağmen, hepsi antimikrobiyal aktiviteye sahiptir. Görünüşe göre propolis antimikrobiyal bileşenlerinin toplamından ziyade Antimikrobiyal etkilerden tekil maddeler sorumludur Plakları, yaraları , uçukları ve dudakları, diş etlerini ve boğazı etkileyen diğer çeşitli ağız hastalıklarını azalttığı bulunmuştur . Sıvı Propolis veya Propolis Şekeri formlarını kullananlar ağız sağlığını iyileştirmede çok etkili olmuştur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Önleyici * Time limit exceeded. Please complete the captcha once again. Zaman aşımı oluştu.

Başa dön tuşu
error: İçerik korunuyor!
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün