fahrettin boztepePropolis Mucizesi

Sıvı Propolisin Dolaşım Sistemindeki Etkileri Nelerdir

sıvı Propolis'te bulunan diğer aktif bileşenlerin bazıları , vücuttaki dolaşım sistemini harekete geçirerek , vücudun çeşitli bölgelerinin kan akışını ve oksijenlenmesini geliştirmeye yardımcı olmasıdır.

Sıvı Propolis ‘te bulunan diğer aktif bileşenlerin bazıları , vücuttaki dolaşım sistemini harekete geçirerek , vücudun çeşitli bölgelerinin kan akışını ve oksijenlenmesini geliştirmeye yardımcı olmasıdır. Bu durum ise enerjide artış, daha hızlı yara iyileşmesi ve daha sağlıklı bir metabolizma anlamına gelir .

Propolis: antienflamatuar ve iyileştirici etkilerinin gözden geçirilmesi:

Ramos AFN; Miranda JL

Patoloji Laboratuvarı, Temel Bilimler Bölümü, Federal Jequitinhonha Üniversitesi ve Mucuri Vadileri, Minas Gerais Eyaleti, Brezilya

Özet:

Doku iyileşmesi organizmanın hasarlı dokuyu onardığı adaptif bir biyolojik tepkidir. İyileşmenin ilk aşaması enflamatuar hücrelerin hasarlı doku ve fagosit döküntülerine göç ettiği akut bir enflamatuar reaksiyon ile temsil edilir. Daha sonraki bir aşamada fibroblastlar ve endotel hücreleri çoğalır ve bir yara izi oluşturur. İltihaplı süreçlerin ve iyileşme kusurlarının ortaya çıkması, özellikle şeker hastaları ve periferik dolaşım yetersizliklerinin taşıyıcıları gibi iyileşme güçlüğü çeken kişiler için yüzlerce yıldır endişe duyulmaktadır. Anti-enflamatuar ve iyileştirici ajanlar olarak çok çeşitli doğal ürünler kullanılmıştır fakat propolis dikkate değer bir seçenektir. Propolis popüler tıpta çok uzun zamandır kullanılmaktadır; ancak, tüm hastalıklara yönelik bir ilaç değildir. Halen, propolis içeren ürünlerin kalite standartlarının belirlenmesi, değişen farmakolojik aktiviteleri ve kimyasal bileşimleri nedeniyle büyük bir sorundur. Bu derlemenin amacı propolisin kullanımını antiinflamatuar ve iyileştirici özelliklerine vurgu yaparak tartışmaktır.Arterlerden ve kan damarlarından kan akışı kalp sağlığını desteklemek için önemlidir ve kan pıhtıları , ateroskleroz ve sonraki kalp krizi veya felç olasılığını azaltacağıda tespit edilmiştir.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı