fahrettin boztepePropolis Mucizesi

Sıvı Propolis Bağışıklığı Arttırmak Ve Antioksidan Güç

Sıvı Propoliste Bağışıklık sisteminiz, alabileceği her türlü yardımı kullanabilir ve tüm dünyada bulunan eşsiz propolis kompozisyonu, sisteminizde bir destek sağlar.

Sıvı Propolis Bağışıklık artırmak için:

Yukarıdaki propolisin antiseptik yeteneklerinden bahsetmiş olsak da, bağışıklık sistemimiz üzerindeki etkisi çok daha fazladır. gıdalarıza az miktarda ekleyerek yada sıvı propolis tüketerek doğal antiviral ve antibakteriyel etkileri nedeniyle bağışıklık sisteminizin gücünü gerçekten artırabilirsiniz .

Bağışıklık sisteminiz, alabileceği her türlü yardımı kullanabilir ve tüm dünyada bulunan eşsiz propolis kompozisyonu, sisteminizde bir destek sağlar.

Sıvı Propolis Antioksidan Güç

Serbest radikaller, hepimizin üstesinden gelmemiz gereken bir problemdir, çünkü bunlar hücresel metabolizmanın doğal yan ürünleridir. Ancak hücresel mutasyona, kansere ve diğer kronik hastalıklara neden olabilirler. Neyse ki antioksidanlar vücudumuzun birçok farklı sisteminden serbest radikalleri etkisiz hale getirip yok edebiliyor , bu yüzden propolis gibi yüksek antioksidan bir maddenin bu kadar değerli olabilmesi için.

Çeşitli coğrafi kökenli propolisin antioksidan aktivitesi

Propolis, çeşitli bitki kaynaklarından bal arıları tarafından toplanan reçineli bir maddedir. Arjantin, Avustralya, Brezilya, Bulgaristan, Şili, Çin (Hebei, Hubei ve Zhejiang), Macaristan, Yeni Zelanda, Güney Afrika, Tayland,Türkiye, Ukrayna, Uruguay, Amerika Birleşik Devletleri ve çeşitli coğrafi kökenli propolislerin antioksidan faaliyetleri karşılaştırıldı. Propolisin (EEP) etanol ekstreleri, EEP örneklerinin io-karoten ağartma ve 1,1-difenil-2-pikrilhidrazil (DPPH) serbest radikal temizleyici tahlil sistemleri ile antioksidan aktiviteleri için hazırlandı ve değerlendirildi. EEP’de ana bileşenler fotodiyot dizisi (PDA) ve kütle spektrometrik (MS) saptaması ile HPLC analizi ile tanımlandı ve kantitatif olarak analiz edildi. Arjantin, Avustralya, Çin, Macaristan ve Yeni Zelanda’dan gelen EEP nispeten güçlü antioksidan faaliyetlerde bulundu, ve ayrıca toplam polifenol ve flavonoid içerikleri ile de korele edildi. Güçlü antioksidan aktiviteye sahip propolis, kaempferol ve fenetil caffeate gibi antioksidan bileşikler içermektedir.Antioksidanlar, yabancı işgalcileri ortadan kaldırmak ve serbest radikallerin ilerlemesini yavaşlatmak için bağışıklık sistemi ile birlikte çalışır.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı