apke dış ticaret limitedFaydalı Bitkilerkaraharmal yağı

Üzerlik Tohumu Faydaları Nelerdir ?

Üzerlik Tohumu 

Harmalin, harmin, harbamol ve peganin içeriyor.Halk arasında nazar otu olarak da bilinen üzerlik tohumunun kalp çarpıntısı ve nefes darlığına iyi gelir. Cinsel gücü artırır. Kadınların hamileliği kolaylaştırır, kök ve tohumlarından faydalanılıyor.

Bağırsak parazitlerini düşürücü, terletici ve adet söktürücü etkisi bulunuyor. Sinir sistemini rahatlatıcı olarak da kullanılabiliyor. Bu tohumdan elde edilen öz, ateş düşürücü özellik taşıyor. Bel ve baş ağrılarını dindiriyor, gözleri kuvvetlendiriyor, kalp çarpıntısını önlüyor, sinirleri teskin ederek, histeriye iyi geliyor. Nefes yolları hastalıklarına karşı da etkili olan üzerlik otu çayı, kan pıhtılaşması, damar tıkanması durumlarda da etkili oluyor. Ayrıca bayılma, sersemleme, yorgunluk ve halsizlik ile adale zafiyetine iyi geliyor.

Tohumunun preslenmesi ile edilen yağı ise çeşitli bilimsel ve tıbbi araştırmalar sonucu bir çok faydalara sahip olduğu uzmanlarca belirtilmekte. Bu açıklamaları Üzerlik tohumu yağı olarak sitede okuyabilirsiniz

 

Üzerlik tohumu Yağı-Karaharmal yağı
Üzerlik tohumu Yağı-Karaharmal yağı
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı