Ansiklopedik Bilgiler

Himalaya Tuzu Doktarlar ve Bilim İnsanlarının görüşleri ve Sole Tarifleri

Himalaya Tuzu

Himalaya Tuzu, doktarlar ve bilim insanlarının Himalaya tuzu hakkınaki görüşleri ve sole tarifleri.. Günün  birinde bugün kapalı alanlardaki sıcaklık ve nemliliği düzenlediğimiz  gibi iyon seviyesini de düzenleme ihtiyacında olacağız. (Dr.Krueger)

Eksi iyonlar havanın vitaminleridir. (Dr.E.R.Holiday)  Eksi iyonlar çok  acı çeken hastaları sakinleştirdi. (Dr.Komblueh)

Eksi iyonlar  yanıkları daha çabuk kurutup daha az yara iziyle daha çabuk iyileştirir.  (Dr.Robert McGowan)

Eksi iyonlar hacmi daha fazla daha geniş hücre  çekirdeği yaparlar ve oksijeni çekmek ve kullanmak için kapasitemizi  geliştirirler. (D.R. Gualaterotti… Milan Üniversitesi)

Iyonlaştırma  havada yoluyla taşınan alerjilere duyarlı olanları olumlu yönde etkiler.  (Dr. Albert. P. Krueger & Dr. Richard F. Smith (Kaliforniya  Üniversitesi

Ayrıca tuzlukta öğüterek yemeklerinizde de gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Suyumuzda Kullanım Şekli:

Kristalimiz suda eritilerek “”Sole”” yapılır ve bu Sole içme suyunuza damlatılarak kullanılır. Sole anne karnında içinde büyüdüğümüz sıvı ile örtüşür, hücre zarımızdan içeri girerek hücrelerin mineralle ve oksijenle beslenmesini sağlar. Tansiyonu olmayan insanlar günlük içmeleri gereken her bardak suya 3 damla Sole damlatarak içerler.Bayanlar günde ortalama 10 bardak erkekler 15 bardak Soleli su içmelidirler.

Sabah kahvaltıdan yarım saat önce aç karnına 2 bardak, her yemekten yarım saat önce 2 bardak içmelisiniz.Yemek arasında su içmeyiniz,yemekten en az bir saat sonra su içebilirsiniz. Yatmadan önce içeceğiniz 1 bardak soleli su ise sabah dinç kalkmanızı sağlayacaktır.

Tansiyon Hastalannın Kullanımı

Tansiyon hastaları 10 gün süreyle her bardağa 1 damla damlatarak içerler, sonraki 10 gün 2 damlaya çıkartırlar.Daha sonra ise 3 damlaya çıkartarak normal insanların kullandığı gibi kullanmaya başlarlar. Bu esnada tansiyon kontrol edilmeli ve ilaç kullanımına devam edilmelidir. Doktor kontrolünde tansiyon ilacı kullanımından kurtulmanız mümkündür.

Mineral Kristalin Faydaları

İçerisinde bulunan 84 mineral ile vücudunuzun mineral ihtiyacının tamamını karşılar. İçme suyunda kullanılan mineral kristali hücre detoksu sağlayarak vücudunuzun sağlıklı çalışmasını sağlar. Vücudunuzda biriken toksinlerin ve ağır metallerin dışarı atılmasını sağlar. Vücudun enerjisini oluşturur, hastalıklara karşı direncin artmasına destek olur. Tansiyon, kolestrol, şeker,migren gibi rahatsızlıkların tedavisinde yardımcı olur.Sedef hastalığının tedavisinde çok büyük etkisi vardır.

Niçin Mineral Kristali

Hava almazsak 3 dakika sonra, su içmezsek 3gün sonra, mineral almazsak 3 ay sonra vücudumuz ölüme doğru gitmeye başlar. Yediğimiz sebze ve meyvelerden aldığımız mineraller yeterli olmadığı için zamanla çeşitli hastalıklar baş göstermeye başlamaktadır. Bunun yanında soframızda kullanmakta olduğumuz sodyum ve klorürü bozulmuş rafine tuzlar yüzünden hücrelerimiz susuz kalıp kurumakta, tansiyondan tutun da kansere kadar giden rahatsızlıklara neden olmaktadır.

Himalaya Tuzu, dünyanın en sağlıklı tuzudur.  Aşağıdaki ve yukarıdaki karşılaştırma çok şeyi anlatmakladır. içerisindeki minerallerden faydalanmak ve osmos yotu ile hücre detoksu yapmak istiyorsanız mutlaka suda çözelterek içme suyunuza ekleyip içmelisiniz.Nasıl ki turşu yaparken turşuyu çürüttüğü için, rafine tuz kullanmıyorsanız, aynı şekilde kendi bedenimizi ve çocuklarımızı bu rafine tuzdan korumalıyız.

Hayat Kurtaran Tuz

Nasıl ki doktorlar tuzu yasaklarlar, doğrudur. Fakat ölmek üzere hastaneye gelen bir hastaya hayat kurtarmak amacıyla serum verirler, yani içinde sodyum klorür olan tuzlu su. işte bizler de hayatımız boyunca mineralli su içersek sürekli hücrelerimiz toksinlerinden temizlenip, sağlıklı bir hayat süreriz.

Hamilelerin mutlaka mineralli su İçmeleri gerekir. Çünkü anne karnında tuzlu su İçerisinde bulunan bebeğin sürekli minerallere İhtiyacı vardır. Anne bunu mineralli su İçerek sağlamazsa, bebek annenin kemiklerinden ve kaslarından bunları elde etmeye çalışır, kadınlarda daha çok kemik erimesi görülmesinin sebebi budur.

İçtiğiniz suda ve Tuzsuz olarak pişirdiğiniz  yemeğinizde salatalarda tuz gerektiren gıdalarda düzenli kullanıldığında vücudunuzun mineral ihtiyacını karşılar, bedeninizin enerji üretimini  sağlar, hastalıklara karşı direncinizi arttırdığı gibi bir çok rahatsızlığında önüne geçebilir.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı