abdullah dizdarAnsiklopedik Bilgilerbitkici aktarBitkisel YağlarEn eski aktarToprak Ananın MucizeleriTürkiyenin en iyi aktarı

Marula Yağı Ve Ciltteki Faydaları

Marula meyvelerinin içinde bulunan çekirdeklerinden elde edilen “”Marula Yağı”” Güney Afrika’ya özgü bir yağdır. Yüzyıllar boyunca Afrikalı kadınları güzellik sırlarından olmuş aynı zamanda hastalıkların iyileşmesinde kullanılan meyve cilt bakımı ve güzellik ürünlerinde kullanılmıştır.

Afrika’ya özgü, yabani olarak yetişen bir ağaç olan Marula’nın meyveleri erik boyutunda, sarı renkli ve birkaç tane çekirdeği bulunuyor. Yerel halk için hem kültürel hem de ekonomik değeri yüksek olan marulanın çekirdeklerinin yağ oranı oldukça fazla.

Bu yağ cilde derinlemesine nüfuz ederek hücreleri çalıştırır, cildi yeniler, kollajen üretimine teşvik eder. Tekli doymamış yağ asitlerinin kuvvetli bileşimi düzenli uygulamalarda cildin elastikiyetini artırır, nemlendirir ve cildi pürüzsüz hale getirir.

Marula Yağı Faydaları

Marula Yağı yüzde kullanıldığında nemlendirir ve yüzü pürüzsüz yapar. Cildin altına nüfuz ederek cilt elastikiyetini artırır.

Eller ve tırnaklarda kullanıldığında tırnak kırılmalarını önler, güçlendirir ve elleri rahatlatır. Kuru saçlara uyguladığınızda saça parlaklık verir ve saç derisini korur. Özellikle olgun ciltlerde cildin onarımını sağlar, kolajen üretimini artırır ve gençlik parıltısı verir.

Marula Yağı  gündüz kullanıldığında  güneş korumalı, kirlilik ve rüzgar gibi dış etkenlerin cildinize zarar vermesini engeller. Cildinizde koruyucu bir tabaka oluşturur. Gece sürdüğünüzde cildinizi yumuşatır ve doğal yenilenme sürecini başlatır.

Gebelikte günde iki defa kullandığınızda pigmentasyon lekelerini ve izlerini azaltır.

Marula Yağı gözenekleri tıkamaz ve cildin nefes almasını sağlar. Tüm cilt tipleri için rahatlıkla kullanılabilir. Problemli ve hassas ciltler için uygundur. Pullu ve dökülmüş ciltleri pürüzsüz hale getirecek hidratlama etkisi vardır. Üstün nemlendirici ve zengin antioksidan özelliklere sahiptir.

Marula Yağı kullanmanız iç ve dış saldırılara karşı iyi mücadele eder. Yüksek oranda C vitamini bulunması ayrıca saç ve cildi çevreye karşı koruyan oleik asit içermektedir. Bir çok kozmetik ürünlerinin ana bileşimi olarak kullanılmaktadır. Hafif dokuya sahip ve cilt tarafından hızlı emilir. E vitamini, esansiyel amino asitler ve flavonoidler içerir. Hepsi hücre yenilenmesi için idealdir.

Dekolte ve göğüs bölgesinde kullanabilirsiniz. Makyaj yapmadan 15 dakika önce yüzünüze hafif uygulayın. Günlük vücut kremi olarak kullanabilirsiniz. Güzel ve sağlıklı ciltler için Marula Yağı uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı