Genel

Kakao Yağı

Kakao Yağı

Kakao Yağı, kakao ağacının yemişlerinden elde edilen, ezun bir süre raf ömrüne  sahip olan, gıda ve  kozmetik sektöründe sık  kullanılan bir  yağçeşididir. Kakao  yağının içerisinde bulunan antioksidan ile cilde  doğal bir  parlaklık verir ve ciltte meydana gelen yaraların daha kısa sürede iyileşmesini sağlar

Kakao  yağının içerisinde E  vitamini bulunur. Bu sayede cildi besler, cildin nemini kaybetmesini engeller. Cildin  sahip olduğu nem dengesini koruyarak yumuşak bir cilde  sahip olmanızısağlar. Yine içerisinde herhangi bir kimyasal madde bulunmadığından dolayı cildi tahriş etmez ve yan etkilere de neden olmaz.  Özellikle güneş sonrası nemini kaybeden ve kuruyan cildin tedavisinde  kullanılan kakao  yağı oldukça faydalı bir  yağdır.

Bronzlaşmak için de faydalı olan bu  yağ,  kullanılan güneş kremlerinin bir çoğunda mevcuttur. Ayrıca güneşin zararlı etkilerini azaltır ve  sağlıklı bir bronzluk sağlar. Yalnız sadece kakao yağına güvenilerek güneşe çıkılmamalıdır,  mutlaka güneşe çıkmadan önce  koruyucu güneş kremi  kullanmalısınız”

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı