Genel

Magnezyum Yağı

Magnezyum Yağı

Magnezyum Yağı, Dünyada cilt üzerine magnezyum terapisi için önerilen bir numaralı yağdır .
250 Milyon Yıldır Kullanılmayı Bekliyor  Magnezyum, yeryüzü kabuğunun neredeyse 2000 metre kadar derinliğinden, Kuzey Avrupa’da bulunan ve Geç Permiyan Döneminden kalan bir jeolojik oluşum olan, Eski Zechstein Denizyatağından çekiliyor. Geçen 250 milyon yıldır izole olan hakiki Magnezyumu,dünyadaki doğal Magnezyum tuzlarının en saf ve en bozulmamış kaynağı olarak tek başına durmaktadır.
Magnezyum Yağı
Orijinal ve halen en popüler durumda bulunan, Magnezyum Yağı, Kuzey Avrupa’da bulunan Eski Zechstein Deniz yatağından elde edilen, sadece ham, yüksek derecede yoğunlaştırılmış, ultra saf Magnezyum Klorit ve diğer eser miktarda mineralleri içermektedir. Üründe, bozulmamış kaynaktan elde edilen derin yeraltı çökeltilerinde doğal olarak bulunanlardan başka bir içerik kullanılmamıştır.Magnezyum Yağı, uygulayıcı hekimler tarafından hücresel Magnezyum düzeylerini hızlı şekilde geri kazandırması ile cilt ve altındaki dokular tarafından kolayca emilmesi açısından ALTIN STANDART olarak kabul edilmektedir
Kullanım uygulaması
Magnezyum yağı, hücre içi Magnezyum düzeylerinin hızlı ve etkin şekilde yenilenmesi için altın standarttır. Kullanım kolaylığı için, Magnezyum yağı, ince buğu şeklinde ürün çıkaran sprey şişesi kullanarak cilde uygulanmalıdır. Aşırı sıkılmayı sınırlandırmak, iki elin birleştirildiği konumda 1-3 fıslama ile ürünü avuç içine alın ve cilde tamamen sürün.
En iyi sonucu elde edebilmek için, rahatsız olan bölgeye günde iki (2) kez masaj yaparak sürün.
Cildiniz hassas ise, 1/1 oranında su ile yoğunluğu azaltın ve kullanın.
Arzuladığınız kadar vücutta kalabilir. Uygulamadan 30 dakika sonra da,
duş alabilirsiniz.
Çünkü ürün 20 dakika da, emilim görevini yapar.
Kullanım Sıklığı
Kronik rahatsızlıklarda sabah akşam 2-3 ay yoğun olarak kullanılmalıdır. Sportif yaralanmalarda 3-5 gün kullanım yeterlidir. Magnezyum yağı ilk 2-3ay içinde yoğun olarak kullanılmalıdır, böylece hücresel Magnezyum düzeyleri uygun olarak canlılık kazanabilir. Uygulamanın ilk günlerinde az miktarda kullanılması ve yavaş yavaş daha fazla miktarlara çıkılması önerilmektedir. Bu ilk canlandırma döneminden sonra, bazı kullanıcılar AntikMagnezyum yağı ilk 2-3 aykikulanım oranı kadar kullanmaya ihtiyaç duyduklarını hissediyorlar, diğer bazı kişiler ise haftada birkaç kez kullanmanın yeterli olduğunu belirtiyorlar. Herkesin tepkisi ve ihtiyacı farklı olduğundan bu konular kişisel seçim meselesi olmaktadır.
Önemli!
Magnezyum yağı iyonlarının cilt tarafından emilmesini engelleyebilen,
cilt losyonu, krem ve nemlendiriciyi Magnezyum yağı ürününü kullanmadan önce temizlemeniz önerilmektedir.Magnezyum yağı tam gücüyle kullanmak isterseniz, bunların göz, burun ve diğer duyarlı alanlarla doğrudan temas etmesini engelleyin. Kırmızılık veya rahatsızlık ortaya çıkarsa,ılık su ile durulayın
Lütfen Dikkat Edin: Uygulamadan sonra, çok nadir de olsa ürünün kuruması
üzerine cilt üzerinde hafif tuzumsu mineral artığının kaldığını görebilirsiniz. Bu, özellikle
 kuru iklimlerde veya ısıtılmış bina içi alanlarda normaldir ve ayrıca bir seferde ne
 kadar uyguladığınıza bağlı olarak da değişebilir. Cildiniz üzerinde mineral artığı kalıntısı
istemiyorsanız, Magnezyum yağını her gün duş almadan önceki 20 dakika uygulamanız
önerilmektedir. 20 dakikadan sonra, Magnezyum iyonlarının çoğu emilmiş olur ve mineral artığını banyoda temizleyebilirsiniz. Islak bir bezle cildin silinmesi de kabul edilir bir yöntemdir. Kendinizi rahat hissediyorsanız üzerinizde istediğiniz kadar kalabilir bir mahsuru yoktur. Genelde tavsiyemiz bu yöndedir.
Magnezyum Dozu
Birçok güvenilir araştırmacı, Magnezyum için Günlük Önerilen Dozajın (RDA) çok düşük olduğunu ve iyi sağlık elde etmek için uygun değerde değil yoksunluk belirtilerinden kurtulmak için, asgari kabul edilebilir düzeyde belirlendiğini hissediyorlar. Konu üzerinde, çok saygı duyulan bir tıp otoritesi sayılan Dr. Carolyn Dean’a göre, son 20 yıldır yapılan araştırmalar sadece günlük dozları yerine koymak için ideal koşullar altında bile, takriben 300 mg Magnezyumun gerekli olduğunu bize göstermiştir. Bununla birlikte genel bir kural olarak, günlük uygun Magnezyum alımı beden ağırlığının her kg. ı için 3-4 mg olmalıdır. 90 kg’ lık bir erkek için, bu günde 600mg ila 800mg miktarına tekabül etmektedir. Kronik sağlık yan etkileri, duygusal ve fiziksel stres, fiziksel yaralanma, atletik çalışmalar, zayıf yaşam biçimi, diyet seçimleri ve bunların tümü günlük Magnezyum ihtiyacınızı artırmaktadır. Hamile veya emziren kadınların da Magnezyum ihtiyaçları daha yüksektir.
magnezyum yağı alan müşterilerimizin %98`i memnun kalmıştır

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı