Genel

İngiliz Karbonatı

İngiliz Karbonatı

2 LİTRE SUYA 2 ÇAY KAŞIĞI İNGİLİZ KARBONATI İLAVE EDEREK ERİYENE KADAR KARIŞTIRIYORUZ. BU MİKTAR GÜNLÜK İHTİYACIMIZI KARŞILAYARAK VÜCUDUMUZUN PH DENGESİNİ SAĞLAYACAKTIR. BÖYLECE METABOLİZMAMIZI HEM GÜÇLENDİRMİŞ HEM DE HIZLANDIRMIŞ OLUYORUZ. HIZLANAN METABOLİZMA SAĞLIKLI ZAYIFLAMAK İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR!!!!

İNGİLİZ KARBONATI NEDİR ?

İNGİLİZ KARBONATI HAKKINDA AYRINTILI BİLGİLER AŞAĞIDADIR…

Vücudun alkali seviyesini yükseltir ve bu doğrultuda yağ yakımını hızlandırır. `Kilo vermek ilktla hedef olduğu için, kilo verirken sağlığımızı olumsuz etkileyebileceğimizi düşünmüyoruz bile. Oysa diyet seçerken hem kalıcı kilo kontrolü hedeflemeli hem de daha sağlıklı bir beslenme şekli yaşam tarzı olmalıdır. İngiliz karbonatı (bicarbonate soude) bu amaçları hedefleyen bir beslenme şekli olarak öne çıkıyor.` diyen ızmanlar, şimdiye kadar olan diyet önerilerindeki eksik kalan parçanın vücudun asit-alkali dengesinin daima korunması gerekliliği olduğunu söylüyor. İngiliz karbonatı (bicarbonate soude) vücudun asit-alkali dengesini koruyarak başvuran kişinin fiziksel, zihinsel, ve emosyonel performansını arttırmaktır. Kişinin kilo kontrolünü sağlamak, mevcut hastalıklarının tedavisinde tıbbi destek olmak ve koruyucu tıp uygulamalarıyla uzun süreli sağlık halini korumaktır.

Aslında kalorilerden, yağlardan öte “”beslenme”” dediğin şey hücreni beslemek demek. Hücrenin ihtiyaçları var. Tıka basa yiyoruz, raflar, marketler yemekle dolu, tokuz ve kiloluyuz ama aslında açız. Hücrelerimiz aç, onların ihtiyacının verilmesi lazım Bu yüzden hücre hata yapabilir ve fazla kilo alımı sağlamaktadır.. Bunu sana kilo olarak da, hastalık olarak da ödetebilir… Çünkü sen onun ihtiyaçlarını vermiyorsun. Hücrenin iki temel ihtiyacı var. “”Yiyecek hammaddemi ver ve çöpü dök”” diyor. Çünkü yiyecek hammadesini yanlış veriyorsun. Bir de çöpleri içeride biriktiriyorsun. Bu asit alkali hikâyesi de öyle… Vücut ideal olarak “”alkali”” dediğimiz zeminde çalışabiliyor. Asit de atılması gerekenlerin atılamayıp içeride birikmesi. Vücut sadece alkaliyken mutlu olabilir. O yüzden tüm diyetlerde klasik olarak “”Tatlı yeme, alkol alma, kızartma yeme. Sebze, iyi yağ, balık ye”” denir. Bu iki grup yiyeceği iyi ve kötü diye ayıran şey, birinin içeride asitlilik, çöp yaratıyor, öbürünün de vücudu temizliyor olması.

Öncelikle karbonatı göz ile temas ettirmeyin. Böyle bir durumla karşılaştığınızda hemen bol su ile yıkayınız. Ayrıca karbonatı günlük dozajından fazla miktarda vücudunuza almaktan sakının. Herşeyin bir dengesi vardır. Fazla dozda karbonat alımında ise bol bol su için.

Bir litre suya bir çay kaşığı silme olarak ekleyeceğimiz İngiliz karbonatı (bicarbonate soude) içecek olduğunuz sıvının pH`ını 10 na kadar yukseltir.

İngiliz Karbonatı:

Kimyasal Adı : Sodium hydrogen carbonate

Fransızca Adı: : Bicarbonate de soude

Kimyasal Formü : NaHCO

Kullanım Alanları: Bakliyatlar ve sert sebzeler haşlanırken, haşlama suyuna karbonat eklenirse daha çabuk yumuşamaları sağlanır. Karbonatın bazik özelliği selülozun kabarmasına yardımcı olur. Karbonat yine bazik özelliği sayesinde istenmeyen kokuları yok eder. Örneğin ağız kokusu, lavabo ve tuvaletlerdeki atık su akım yerleri, kokan ayakkabılar, buzdolabı gibi. Çünkü karbonat kokuları kendine bağlama özelliğine sahiptir. Lahana, karnabahar gibi sebzeler kükürtçe zengindirler. Bu kükürt, bu gibi sebzeler haşlanırken çözünür ve hoş olmayan kokuya sebebiyet verir. Bu tür sebzeleri haşlarken haşlama suyuna biraz karbonat eklemek istenmeyen kokuların oluşumunu azaltır. Aynı zamanda karbonat bu tür sebzelerin gaz yapıcı özelliğini de azaltır. Deodorant yerine ve terlemiş ayaklar için ayak banyosunda kullanılır. Bu uygulama en fazla haftada bir yapılmalıdır. Böcek sokmasından sonra o bölgeye karbonatlı su ile pansuman uygulanırsa kaşıntıyı ve kabarmayı hemen azaltır.

Genel olarak yarım litre suda bir kaşık İngiliz Karbonatı ile yapılan karışım kaşıntılara karşı iyi gelir.

Güneş yanığına maruz kalan bölgelere de karbonatlı su faydalıdır, anında ağrı kesici özelliği vardır. Karbonat mide yanması için de kullanılır.

Mide yanması, midenin gereğinden fazla mide asidi salgılamasından kaynaklanır. İngiliz karbonatı kullanmadan önce İngiliz karbonatı yediğimiz yiyeceklerin alkaliye dönüşmesine yardımcı olmasının yanı sıra bazı diyetisyenlerce zayıflamak için de önerilmektedir.
Zayıflamak vücudun dengesini ile oynamakla eş değer olduğu için İngiliz karbonatı zayıflatır mı sorusunun cevabını bulmak için mutlaka bir doktora başvurmanız gerekmektedir.
İngiliz karbonatı kullananlar arasında kendilerini daha sağlıklı hissettiklerini, zayıfladıklarını belirtenler olsa da her vücudun dengesi farklı olduğu için ingiliz karbonatı kullanmadan önce mutlaka bir doktora başvurun. Karbonat ile kabartma tozu farklı şeylerdir bunları birbirine karıştırmayın!.. Karbonat hakkında İngiliz karbonatı; sadece zayıflama amaçlı değil aynı zamanda evinizde her türlü temizlikte kullanabileceğiniz doğal bir üründür. Mümkün olduğunca karbonatı kullanmaya özen göstermeniz; hem çocuklarınızın ve sizin sağlığınız için hem de yaşanabilir nefes alan bir ev açısından önemlidir.

Ucuz fiyatıyla kolay bir şekilde dizdar baharatta bulabileceğiniz karbonat kullanımını alışkanlık haline getirmenizi ancak kullanmaya başlamadan önce mutlaka kullanım alanları hakkında araştırma yaparak kullanmanızı öneriyoruz Karbonat çayı değildir.
İster ingiliz karbonatı ister başka bir karbonat olsun bu tür kimyasalları kullanmadan önce bir doktora başvurmayı ihmal etmeyin.
Bu bilgiler ziyaretçilerimize karbonatın sağlık ve emniyet gereklerini açıklamak amacıyla hazırlanmıştır.
Bu maddenin kullanımından veya bu bilgilerle ilgili işlemlerden doğabilecek kusurlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı