Genel

İdrar yolları iltihapı

İdrar torbası iltihabı; idrar yolları taşı, belsoğukluğu veya eklem hastalıklarının neden olduğu bir hastalıktır. Çok içki içenlerde görülür. 

İdrar yollarında acıma hissedilir. Tedaviye yardımcı olmak için bol miktarda su içilir, sıcak banyolar yapılır. 

 

Özgül olmayan idrar yolu iltihabı bazen “klamidya”nın neden olduğu bir idrar yolu iltihabıdır. Buna Ureaplasma ureliticum” adı verilen bir bakteri de sebep olabilir. Bulgular 10-20 gün içinde ortaya çıkmazsa da eğer tedavi edilmezse, leğen boşluğunda iltihabi komplikasyonlara (fallop tüplerinin, yumurtalıkların, rahmin veya rahim boynunun iltihaplanması) yol açabilir. Bu nedenle, eşinizde “üretrit ortaya çıkarsa siz de kontrolden geçmelisiniz. Onun enfeksiyonun sebebi “Ureaplasma” veya “Klamidya” veya cinsel ilişkiyle bulaşan başka bir hastalık da olabilir.

Belirtiler

– Batma ve yanma hissiyle birlikte sık idrar yapma;

– Karın altında ağrı;

– Arada sırada ince bir vajinal akıntı.

Teşhis

Doktorunuz gelişmenin nasıl olduğunu dinleyecek, başka ihtimalleri eleyebilmek için alt karın muayenesi yapacak ve bir idrar kültürüyle hastalığa neden olan bateriyi tanımlayarak teşhisini koyacaktır.

Bu rahatsızlık erken teşhis edilerek tedaviye başlanırsa, genellikle tehlikeli olmaktan daha çok can sıkıcıdır.

1. tarif

Altınbaşak otu, kırk kilit otu, civan perçemi, baldırı kara otu, kekik, mısır püskülü, ayrık otu, kiraz sapı, bodur mahmut,  nane, ballı baba, çınar yaprağı, söğüt yaprağı, okaliptus yaprağı ve kara ağaç kabuğu, Harmanlanıp çay olarak içilir.

2.Tarif
Gunluk sakızı 1 çay kaşığı
Propolis        1/5  Çay kaşığı ölçüsünde yutulur

3.Tarif
Aktarland Bala hatun şerbeti Bolca tüketilir.

4.Tarif
Saw palmetto Kullanılır 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı