Tırnak mantarı enfeksiyonuBitkisel tedavi için etkili bir ön bilgi:Cilt ve tırnak (Onikomikosiz) Mantarların tedavisinde.Tırnak mantarı: Tırnağı mümkün olduğu kadar kesin. Sonra Age ozonlu jel ile ovun.
Mantar oksijen olan yerde yaşayamaz. Günde iki kez uygulayın..

Mantar sporları, tırnaklarınızı meydana getiren keratin hücrelerinin yatağına yapışabilirler ve onun için de yaşayabilirler. Bundan doğan enfeksiyon onychomycosis olarak bilinir (tırnak tineası) ve sınırsız olarak sürüp gidebilir.

Belirtiler: Rengi bozulmuş veya kırılıp dökülen kenarları olan, kalınlaşmış, pırıltısını kaybetmiş el veya ayak tırnakları.

Bu tip enfeksiyonlara herkese açık alanlarda yalınayak yürümek ile atlet ayağı veya dolama sonucu tutulmak mümkündür.

Eldeki veya ayaktaki ilgili mantar enfeksiyonu hafif olabilir ve hiçbir iltihap meydana getirmeyebilir veya kabarcıklar ve ağrılı şişme yapacak şekilde akut olabilir. Tırnaklar tutulduğu zaman kalınlaşabilir, ayrılabilir ve düşebilir veya tırnak tamamen tahrip olabilir. Enfekte tırnağın parmağa bağlı olmayan ucunun altına da genellikle bir keratin birikmesi görülür.

Doktorunuzun tanı testleri arasında tırnak ucunun altında bulunan keratin birikintisini kazıyıp alarak mantarı belirlemek için incelme yapmak da bulunabilir. Mantar tespit edilirse, diğer tırnak hastalıkları olasılığı ortadan kalkacaktır.

Tedavi

Tırnaklardaki mantar enfeksiyonu için iyi bir tedavi yoktur. Solüsyonlar, krem veya pomatlar, çevredeki derinin mantar enfeksiyonunu kontrol altına alabilmekle birlikte, tırnağın içine işlemez. Bu amaçla sistemik ilaçlar kullanılır. Tırnaktan mantarın tamamen uzaklaştırılabilmesi için 6-12 ay kesintisi ilaç kullanımı gerekecektir.

1. tarif 

Buğday kepeği (rozman) dövülüp vazeline karıştırılarak harici mantara sürülür.

2. tarif 

Tuzlu su ile pansuman yapılıp devam edilir.

3. tarif 

Kına, vazelinle karıştırılarak harici olarak sürülür.

4. tarif 

10 gr. tuz 

10 gr. limon tuzu eritilir.

10 gr. kına

10 gr. buğday kepeği

50 gr. Bergamut yağı ile karıştırılıp harici olarak kullanılır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı